„Knicks“ sudominusio O.Galdiko agentas: „Niujorko klubas pamatė jo progresą ir potencialą“

1/1
Teksto dydis:

Penktadienio vakarą lyg perkūnas iš giedro dangaus Lietuvos žiniasklaidą apskriejo žinia, jog praėjusį sezoną „Šiauliuose“ žaidęs atsarginis vidurio puolėjas Ovidijus Galdikas sudomino „New York Knicks“ klubą.

JAV žiniasklaidoje pasirodęs pranešimas spaudai – ne „antis“. Tiesa, „Knicks“ dėmesys O.Galdikui neprilygsta sensacijai. NBA ekipa 24 metų 217 cm ūgio vidurio puolėją stebi jau trejus metus.

Prasidėjo nuo J.Valančiūno

„Knicks“ atstovai kontaktą su O.Galdiku ir jo agentu užmezgė tada, kai NBA skautai pamišo dėl Jono Valančiūno. Prieš beveik trejus metus bene visos stipriausios krepšinio lygos ekipos siuntė žvalgus į Vilnių įvertinti labai perspektyvaus Lietuvos krepšinio supertalento.

Tuomet dar Vilniaus „Lietuvos ryto“ garbę ginusio vidurio puolėjo agentas turėjo pasiūlyti ne tik visų vaikomą „centrą“. „East Players“ agentūros vadovas užmezgė gerą ryšį su „Knicks“ ir patarė atkreipti dėmesį į O.Galdiką.

Vėlai krepšinį pradėjęs žaisti kaunietis sužavėjo „Knicks“. Kitaip nebūtų galima paaiškinti fakto, kad NBA klubas nuo lietuvio neatitraukia akių jau trejus metus.

Tiesa, toks NBA komandos dėmesys nereiškia, kad O.Galdikui jau ruošiama sutartis. JAV klubai savo akiratyje turi bent kelis krepšininkus, kuriais nuolat domisi ir seka jų karjerą.

Buvimas po padidinamuoju stiklu nėra pagrįstas tik žvilgsniu iš šalies. „Knicks“, pavyzdžiui, O.Galdikui parūpina gydymą, gali pasiūlyti atvykti į JAV operuotis.

Krepšininko agentas davė žalgiriečio Roberto Javtoko pavyzdį. Anksčiau šiuo vidurio puolėju itin domėjosi San Antonijaus „Spurs“ ekipa, kuri taip pat prižiūrėjo sudominusį „centrą“. Tiesa, R.Javtokas „Spurs“ durų taip ir nepravėrė.

Įžvelgė progresą

Pamatyti, kaip sekasi O.Galdikui, „Knicks“ treneriai sugužėjo į Los Andželą. Ten lietuvių „milžinas“ treniravosi visą vasarą. „Knicks“ žvalgai O.Galdiką stebėjo visą šią savaitę.

Remiantis JAV žiniasklaidos pranešimais, per nepilnus du mėnesius 24 metų žaidėjas priaugo 10 kilogramų raumenų masės. Be to, sumažino riebalų kiekį.

Panašu, kad O.Galdiko sugebėjimais liko patenkinti ir „Knicks“ atstovai. Nors oficialios peržiūros ataskaitos „centro“ agentas dar negavo, jis jau girdėjo teigiamų atsiliepimų.

„Kalbėta, kad potencialo Ovidijus turi, progresas – taip pat padarytas“, – portalui lrytas.lt pasakojo „East Players“ agentūros vadovas.

Agentas pažymėjo, kad vidurio puolėjui „Knicks“ sudarė reabilitacijos programą, pagal kurią teks dvi savaites ilsėtis. O.Galdikas turi nuolatinių problemų su pėdomis.

Varžo „Šiaulių“ sutartis

Kad NBA ekipos ketinimai rimti, buvo įrodyta „Knicks“ prezidento vizitu į Lietuvą. Tiesa, amerikiečio kelionė buvo visiškai nenusisekusi.

O.Galdikas tuomet buvo patyręs traumą, dėl kurios praleido susitikimus su Kauno „Baltais“ ir Vilniaus „Sakalais“ – būtent juose tribūnose sėdėjo „Knicks“ prezidentas.

Tačiau traumuotas O.Galdikas neturėjo progos pademonstruoti savo sugebėjimų. Kaip ir didžiąją dalį sezono „Šiauliuose“.

Treneris Gediminas Petrauskas LKL čempionate „centrui“ patikėdavo žaisti tik vidutiniškai po 10 minučių. Per jas 25-ąjį gimtadienį rugsėjį švęsiąs krepšininkas spėdavo rinkti 5,8 taško (64 proc. dvit.) ir sugriebti 3,6 atšokusio kamuolio.

Tiesa, „Šiauliams“ reikėjo rezultatų, todėl O.Galdikui skirti pernelyg didelio dėmesio greičiausiai neturėjo laiko, nei tokios prabangos.

Aukštaūgis ir kitą sezoną vilkės juodai geltoną „Šiaulių“ aprangą. Būtent dėl sutarties su LKL klubu O.Galdiko agentas nenoriai kalba apie galimybę sukirsti rankomis su „Knicks“.

„Turime sutartį su „Šiauliais“, todėl nieko nesvarstome“, – portalui lrytas.lt tikino „East Players“ agentūros atstovas.

Tačiau ne kiekvienas lietuvis gali pasigirti NBA klubo dėmesiu, todėl O.Galdikas dar turi metus įrodyti, jog NBA vardas šalia jo pavardės minimas ne be reikalo.

JAV žiniasklaidoje rašoma, kad „Knicks“ viliasi radę nenušlifuotą deimantą. Jis, agento teigimu, kol kas atrodo taip – vėlai atėjęs į krepšinį, turintis problemų dėl pėdų, tačiau, kaip savo ūgiui, labai koordinuotas, puikiai sudėtas krepšininkas, laisvai galintis krauti į krepšį ore apsisukęs 360 laipsnių kampu.

Duobėtas gyvenimo kelias

S.Galdikas jaunystėje sulaukdavo palyginimų su NBA žvaigžde Dwightu Howardu. Dar 2006 metais jis treniravosi kartu su Kauno „Žalgirio“ dubleriais.

Vis dėlto rungtyniaudamas dubleriuose nepilnametis O.Galdikas duonai neužsidirbo. O tai jam buvo labai svarbu, nes gyveno labai nepasiturinčiai.

Dėl finansinių priežasčių 217 cm ūgio „bokštas“ būdamas septyniolikos nutarė mesti krepšinį. Tačiau po dvejų metų pasirodė „East Players“ agentūros vadovas ir pasiūlė jam grįžti į krepšinį.

Pasitreniravęs Prancūzijoje, O.Galdikas 2009-2010 metų sezono pabaigoje apsivilko RKL komandos marškinėlius ir trečioje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje rinkdavo 21,2 taško bei atkovodavo 10,9 kamuolio.

Kitą sezoną O.Galdikas palipo laipteliu aukščiau – į NKL. Ten gindamas Anykščių „Puntuko“ garbę priekinės linijos žaidėjas taip pat demonstravo solidžius rezultatus – vidutiniškai 14,8 taško, 9,3 atkovoto kamuolio ir 3 blokuoti metimai per rungtynes. Tiesa, 2011-2012 metų sezoną teko praleisti dėl traumų.

Nepaisant metų be krepšinio, „Šiauliai“ patikėjo O.Galdiku ir 2012 metų vasaros pabaigoje sudarė dvejų metų sutartį.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko