“Žuvėdra“ - Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionai (nuotraukos, video)

1/63
Teksto dydis:

Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionato auksą namuose laimėjo Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ pirmoji komanda. Tai 7 šio

ansamblio pasaulio čempionų titulas. „Žuvėdrai“ dar priklauso 7 Europos titulai.

Antrąją

vietą užėmė Rusijis šokių ansamblis „Vera“. Trečiąją - "TSZ Aachen-TSC Duesseldorf Rot-Weiss" iš Vokietijos. Ketvirtoji vieta taip pat atiteko jų tautiečiams Brėmeno "Gruen-Gold-Club". Penktąją vietą, kaip ir buvo prognozuota, užėmė antroji „Žuvėdros“ komanda. Šeštoji atiteko svečiams iš Austrijos "HSV Zwolfaxing“ kolektyvui.

„Žuvėdros“ ansambliui vadovauja Skaistė ir Romaldas Izdelevičiai. Tai buvo 22 kolektyvo pasaulio čempionatas. 18 iš jų lietuviai parsivežė medalius.

Pirmąjį etapą stebėjo apie 4,5 tūkst. žiūrovų, o į finalą atvyko dar apie tūkstantį šokių gerbėjų.

„Siemens“ arenoje rungėsi 22 kolektyvai iš 13 pasaulio šalių. Žiūrovai išvydo Rusijos, Vokietijos, Austrijos, Mongolijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos ir Austrijos šokėjų pasirodymus. Iš viso dalyvavo beveik 300 profesionaliausių Lotynų Amerikos šokių šokėjų.

Visos komandos čempionatą pradėjo prisistatymo šokiu. Vėliau jos pademonstravo Lotynų Amerikos ir atsisveikinimo šokius.

Po pirmojo etapo į pusfinalį pateko abi „Žuvėdros“ komandos ir "Double V" (Olandija), Brėmeno "Gruen-Gold-Club" ir "TSZ Aachen-TSC Duesseldorf Rot-Weiss" (abi - Vokietija), "TSC Schwarz Gold", "HSV Zwolfaxing" (Austrija), "Takt" (Lenkija), Permės "Duet" (Rusija), "Botafogo" (Vengrija) ir "Star" (Mongolija) kolektyvai.

Po pusfinalio lietuvius pasiekė geros žinios – į kovą dėl aukso stojo abu šalies kolektyvai. Jiems teko rungtis su „HSV Zwolfaxing”

iš Austrijos, Brėmeno "Gruen-Gold-Club" ir "TSZ Aachen-TSC Duesseldorf Rot-Weiss" (abi - Vokietija)

ir Rusijos komanda.

Čempionate apsilankė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pasveikino dalyvius.

„Sveikinu geriausius pasaulio kolektyvus ir džiaugiuosi, jog Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio čempionatas po devynerių metų grįžo į Lietuvą. Mūsų šalis išugdė nemaža pasaulinio lygio sportinių šokių šokėjų, todėl tai kartu ir šventė, ir ilgamečių pastangų įvertinimas. Atkaklioji „Žuvėdra" - vėl geriausia pasaulyje. Didelė laimė teikti apdovanojimus savo šalies komandai. Didžiuokimės kolektyvu, atnešusiu Lietuvai tiek daug pergalių", - kalbėjo šalies vadovė.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko