LKL: naujosios Prienų arenos krikštas, V.Ginevičiaus debiutas Kėdainių klube, „Šiaulių“ ir „Baltų“ pergalės

1/6
Teksto dydis:

Patyręs įžaidėjas Vidas Ginevičiaus sėkmingai debiutavo „Kėdainiai Triobet“ ekipoje. 33 metų krepšininkas sau pirmose šiemet LKL pirmenybių rungtynėse įmetė 9 taškus, o kėdainiečiai išvykoje 76:61 (15:23, 21:15, 18:13, 22:10) įveikė Palangos „Naglio“ krepšininkus. Nugalėtojai su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais pakilo į 9 vietą. "Naglis", patyręs 5-ąjį pralaimėjimą iš eilės, liko paskutinis - 12-as.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai - palangiškiai nuo pat pirmųjų minučių įsiveržė į priekį. Nors Kėdainių krepšininkai bandė vytis varžovus, tačiau „Naglis“ kontroliavo situaciją aikštėje (20:10 likus 3min.). Iki ketvirčio pabaigos „Naglio“ krepšininkai išlaikė atotrūkį - 23:15.

Antrajame kėlinyje svečiai suaktyvino žaidimą ir sužaidus kiek daugiau nei minutę išlygino rezultatą (23:23). Vėliau komandos žaidė apylygiai, tačiau priekyje jau buvo Kėdainių komanda (32:29). Vis dėlto iki didžiosios pertraukos svečiai neišlaikė pranašumo. Pasibaigus šiam ketvirčiui 38:36 priekyje buvo Palangos komanda.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus keturias minutes, šeimininkai vėl sukaupė kiek žymesnį pranašumą (45:38), tačiau Kėdainių krepšininkai neleido įsibėgėti varžovams ir stengėsi išlaikyti intrigą (47:47, likus 4min.).

Permaningai rungtynės klostėsi iki pat šio kėlinio pabaigos - 54:51 priekyje „Kėdainiai Triobet“.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuriame kovingą charakterį pademonstravę svečiai perėmė iniciatyvą. Likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes, Kėdainių krepšininkai pirmavo 63:55, o įpusėjus kėliniui jie jau turėjo dviženklį pranašumą (65:55). Per likusį laiką svečiai rungtyniavo užtikrintai ir šventė pergalę.

V.Ginevičius, aikštėje praleidęs net 27 min., žaidė naudingai, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, ir pataikė visas 7 baudas, bet buvo netaiklus nuo tritaškio (0/4) ir dvitaškio (1/4) linijos.

„Kėdainiai TrioBet“: Chrisas Lowe‘as 16, Davidas McClure‘as 15, Aurimas Adomaitis 13 (14 atk. kam.), Vytautas Šulskis 11.

„Naglis“: Bilalas Benas 17, Nikita Barinovas 15, Dane‘as Johnsonas 11.

Penktąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime patyrė Vilniaus „Sakalų“ (1 ir 5) komanda, kuri namuose 57:81 (13:17, 14:23, 10:20, 20:21) nusileido Kauno „Baltų“ (2 ir 3) ekipai.

Kauniečiai kontroliuoti žaidimą pradėjo nuo mačo pradžios ir po truputį vis didino pranašumą. Įpusėjus rungtynėms svečiai pirmavo 13 taškų skirtumu – 40:27.

Po didžiosios pertraukos Oliverio Kostičiaus auklėtiniai sužaidė dar vieną sėkmingą ketvirtį, kurio metu persvarą dar labiau padidino (60:37) ir šventė užtikrintą pergalę.

„Sakalams“ Deividas Pukis ir Arnas Butkevičius surinko po 12 taškų, Paulius Joneliūnas – 9 (8 atk. kam.), Evaldas Baniulis – 8 taškus.Nugalėtojų gretose pasižymėjo Siimas-Sanderis Vene (16 tšk.), Šarūnas Vasiliauskas (16 tšk.), Mario Delašas (12 tšk.), Mindaugas Kupšas (11 tšk.).

Prienų "Rūdupis" namuose nugalėjo Panevėžio "Techaso" ekipą rezultatu 81:56 (25:20, 16:11, 21:9, 19:16). Tai buvo pirmosios oficialios krepšinio rungtynės naujoje "Rūdupio" komandos namų arenoje, prieš  "Rūdupio" ir "Techaso" dvikovą įvyko ir oficiali arenos atidarymo ceremonija.

Šeimininkai nuo pat mačo pradžios žaidė aktyviau, todėl netruko įsiveržti į priekį. Pirmajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes, Prienų komanda pirmavo 18:9, po dešimties minučių "Rūdupio" persvara kiek sumenko  - 25:20.  Antrajame ketvirtyje "Rūdupis" išlaikė iniciatyvą savo rankose ir nuolat pirmavo, tačiau svečiai neleido atsipalaiduoti šeimininkams ir stengėsi juos vytis. Sužaidus 5 minutes, "Rūdupis" turėjo 6 taškų pranašumą 31:25, iki didžiosios pertraukos prieniškiai jį dar padidino  - 41:31.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai įjungė penktą pavarą ir pradėjo diktuoti savo taisykles svečiams. "Rūdupis" kontroliavo situaciją aikštėje ir sužaidus 6 minutes pirmavo 53:38. "Techaso" krepšininkai nerado priešnuodžių sėkmingam prieniškių žaidimui, todėl skirtumas tarp komandų tik didėjo. Baigiantis ketvirčiui "Rūdupis" spurtavo, o šeimininkų persvara jau tapo triuškinanti - 62:40.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas. "Rūdupio" krepšininkai naujojoje arenoje susirinkusius žiūrovus džiugino savo žaidimu ir šventę vainikavo pergale.

Povilas Butkevičius nugalėtojams pelnė 26 taškus ir atkovojo 14 kamuolių.

Rungtynėse Utenoje didžiąją laiko dalį dominavę "Šiauliai" nugalėjo vietos "Juventus" krepšininkus rezultatu 97:73 (26:21, 23:18, 20:21, 28:13).

„Juventus“: Gediminas Maceina 19, Karolis Petrukonis 12, Darius Pakamanis (8 atk. kam.) ir Gintautas Matulis po 10. „Šiauliams“: Rashaunas Broadusas 22 (8/8 dvitaškių, 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Valdas Vasylius 15, Denzelis Bowlesas ir Mindaugas Žukauskas po 12, Camas Longas 10.