Legendinis krepšininkas A.Sabonis patyrė širdies smūgį - medikai būklę stabilizavo

1/1
Teksto dydis:

Legendinį Lietuvos krepšininką Arvydą Sabonį, žaidžiant krepšinį, antradienio vakarą ištiko širdies smūgis. 46 metų krepšinio legenda tiesiai iš sporto salės buvo išgabenta į Kauno klinikas.

22 val. duomenimis, širdies smūgis nebuvo stiprus.

Lrytas.lt žiniomis, A.Sabonis nelaimės vakarą sportavo. Krepšininkas nusprendė treniruotis nepaisydamas to, kad pirmadienį jautėsi prastai. Pirmadienį A.Sabonis kreipėsi į medikus dėl širdies negalavimo, tačiau nusprendė sportuoti toliau.

Pranešama, kad medikai stabilizavo A.Sabonio būklę. Jokio rimto pavojaus krepšininko sveikatai nėra.

Širdies smūgis (miokardo infarktas) žmogų ištinka, kai dėl kraujotakos sutrikimo širdį maitinančiose kraujagyslėse pritrūksta deguonies, todėl pažeidžiamos ir žūsta širdies raumens ląstelės.

Buvęs Kauno „Žalgirio“, Madrido „Real“ ir Portlando „Trail Blazers“ žaidėjas yra paskelbęs, kad sieks Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento posto. 

Šiuo metu LKF vadovaujančio Vlado Garasto kadencija baigsis po Europos čempionato. Naujojo prezidento rinkimai spalio 24 dieną vyks Kaune per LKF visuotinį susirinkimą.

Pastaruoju metu Kaune gyvenantis A.Sabonis aktyviai dalyvauja Lietuvos krepšinio gyvenime - jis buvo Europos krepšinio čempionato ambasadorius ir su pirmenybių organizatoriais lankėsi devyniose valstybėse, kvietė aistruolius rugsėjo mėnesį atvykti į Lietuvą. Jo žvaigždė spindėjo ir per visą čempionatą.

Įspūdinga karjera

A.Sabonis profesionalo karjerą pradėjo 1981 metais. Tuomet krepšininkas pradėjo žaisti Kauno „Žalgiryje“, kur išbuvo iki 1989 metų. A.Sabonis iki 1992 metų žaidė Ispanijoje - Valjadolido „Forum“ komandoje. Vėliau jis perėjo į Madrido „Real“ komandą, o 1995 metais lietuvis žengė į stipriausią pasaulio krepšinio lygą – NBA.

A.Sabonis iki 2001 metų atstovavo Portlando „Trail Blazers“ komandai. 2001-2002 metų sezone krepšininkas buvo grįžęs į Kauno „Žalgirį“, tačiau iš jo vėl patraukė už Atlanto. Ten A.Sabonis žaidė 2002-2003 metais. Šie metai buvo paskutiniai NBA.

2003-2005 metais legendinis Lietuvos „centras“ vėl rungtyniavo Kauno „Žalgiryje“.

1988 metais A.Sabonis Sovietų Sąjungai padėjo iškovoti olimpinį aukso medalį ir dukart (1992, 1996) Lietuvos krepšinio rinktinę atvedė prie olimpinių bronzos medalių. Lietuvio sąskaitoje yra du pasaulio krepšinio čempionato medaliai, keturi parsivežti iš Europos čempionatų.

2004 metais A.Sabonis paskelbtas naudingiausiu Eurolygos žaidėju. Krepšininkas taip pat dukart buvo nominuotas Europos metų žaidėju.

Atleto širdis - kitokia

Prieš 7 metus Lietuvos sportą sukrėtė tragedija, kai per Lietuvos krepšinio lygos rungtynes tarp „Hidruvos-Atleto“ ir „Žalgirio“ Kaune staiga mirė žinomas mūsų šalies krepšininkas Tauras Stumbrys. 34 metų krepšininką klinikinė mirtis ištiko per mačo minutės pertraukėlę.

Krūvio metu žmogų gali ištikti miokardo infarktas. Tokiu atveju gali įvykti širdies skilvelių virpėjimai ir ištikti staigi mirtis. Taip ir nutiko T.Stumbriui, jo gyvybės medikams nepavyko išgelbėti.

Maksimaliu krūviu sportuojantiems atletams, norint likti sveikiems, labai svarbu laikytis dienos režimo, sveikos mitybos bei kitų principų.

Dažnas sportininkas turi vadinamąją atleto širdį, kai ji plaka rečiau – 54-56 kartus per minutę, širdies raumuo yra stiprus, sienelės storesnės nei nesportuojančių žmonių. Tai ne patologija, o širdies veiklos ypatybė.

Nustojus profesionaliai sportuoti ar laikinai pristabdžius karjerą, gydytojai pataria vis tiek nors šiek tiek judėti. 

Man patikoNeblogaiMan nepatiko