Po šio sezono Ž.Ilgauskas amžiams paliks NBA ir krepšinį

1/1
Teksto dydis:

Stipriausioje pasaulyje krepšinio lygoje NBA jau 13-ąjį sezoną rungtyniaujantis 35 metų 221 cm ūgio “centras” Žydrūnas Ilgauskas tvirtai apsisprendė baigti savo sportinę karjerą bei užverti duris į Lietuvos rinktinę. Visą dėmesį lietuvis krepšininkas žada sutelkti poilsiui ir savo mylimai šeimai.

Klivlande Ž.Ilgauskas, rungtyniaudamas „Cavaliers“ komandoje, praleido 12 metų, perėjo ugnį ir vandenį - nuo dugno NBA lygoje iki kelionės į NBA superfinalą. Šį sezoną, kartu NBA superžvaigžde LeBronu Jamesu, persikėlęs į Majamio „Heat“ komandą, čia ilgai užsibūti nežada - pasibaigus šiam NBA čempionatui Lietuvos krepšininkas tvirtai pasiryžęs pakabinti savo sportbačius ant vinies.

„Manau, man jau užteks to žaidimo. Prisižaidžiau pakankamai. Nenoriu sėdėti ant suolo ir nieko nedaryti. Pavargau nuo nuolatinių ir ilgalaikių kelionių, įtempto varžybų grafiko. Man jau nebe 20 metų ir sveikata nebe ta, tad manau, kad po šio sezono bus tinkamas laikas pasitraukti iš NBA. Krepšiniui atidaviau viską. Dabar norėčiau gerai pailsėti ir daugiau laiko praleisti su šeima“, – po vasario 24-ąją Čikagos „United Center“ pasibaigusių rungtynių su „Bulls“ komanda teigė Ž.Ilgauskas, svajojantis savo karjerą užbaigti su ant piršto spindinčiu NBA čempiono žiedu.

„Heat“ klubui Čikagoje rungtyniaujant su „Bulls“ komanda („Heat“ pralaimėjo) Ž.Ilgauskas aikštelėje nepasirodė, tačiau jis dėl to per daug nesikrimto: „Jei būčiau jaunesnis ir negaučiau žaisti, galėčiau pykti ir veržčiausi į aikštę. Galiu daugiau laiko pailsėti ir greičiau atsigauti po krūvių. Darau savo darbą, žaidžiu ne dėl asmeninės garbės, o dėl komandos. Taip yra netgi geriau, nes nepavargstu. Dabar jau neišgyvenu, jei treneris neišleidžia rungtyniauti. Visų pirma reikia rūpintis savo sveikata. Komandoje yra jaunesnių už mane vyrukų, kurie puikiai gali pakeisti mane. Kaip žaidėjas turiu padėti komandos draugams ir būti pasiruošęs žaisti. Tai yra viskas, ką galiu padaryti.“

Sumušė „Cavaliers“ rekordus

2010 metų liepos mėnesį 35 metų 221 cm ūgio Ž. Ilgauskas sudarė metų kontraktą su Majamio „Heat“ klubu. Lietuvis sutiko žaisti „Heat“ ekipoje už veterano minimumą - 1,4 mln. JAV dolerių. Dvylika sezonų Klivlando „Cavaliers“ komandai atstovavęs vidurio puolėjas „Heat“ gretose prisijungė prie savo gero draugo LeBrono Jameso bei dar dviejų lygos žvaigždžių - Chriso Bosho ir Dwayne'o Wade'o.

Vis dėlto Ž.Ilgauskas jau nebegali žaisti krepšinio aukščiausiu lygiu. Jis per lėtas ginantis ar perimant kamuolius ir nebėra didelė grėsmė puolime. Lietuvio rezultatyvumas ir atkovotų atšokusių kamuolių statistika šį sezoną prastesnė nei bet kada anksčiau. Ž.Ilgausko statistiniai rodikliai – 57 rungtynės (47 – starto penkete), vidutiniškai 17 min. per rungtynes, 5,3 taško ir 4,5 atkovotų kamuolių.

Nuo 1996-ųjų, kai buvo pakviestas į NBA pirmajame Naujokų biržos rate, Ž. Ilgauskas turėjo vieną įdomiausių karjerų per visą NBA istoriją. Tarp 1996 ir 2001 metų jaunas vidurio puolėjas turėjo iškęsti penkias skirtingas abiejų pėdų operacijas. Kiekvieną kartą po reabilitacijos grįžęs į aikštę jis susilaužydavo dar vieną kaulą.

Tačiau Ž.Ilgauskas nugalėjo visas šias kliūtis ir per 13 sezonų Klivlando „Cavaliers“ klube tapo vienu geriausių žaidėjų Klivlando „Cavaliers“ klubo istorijoje. Jam priklauso daugiausia blokuotų metimų, daugiausia atkovotų kamuolių ir daugiausia sužaistų rungtynių klube rekordas.

Krepšininko džiaugsmas - vaikai

Didžiausias dabartinis Ž.Ilgausko džiaugsmas – du broliukai, šviesiaplaukiai berniukai, kuriuos krepšininkas kartu su amerikiete žmona Jeniffer Lietuvoje įsivaikino 2009 metų rugpjūtį Pagynės vaikų globos namuose. Šeima pradėjo įvaikinimo procesą praėjus beveik dvejiems metams, kai dėl nėštumo komplikacijų J.Ilgauskas neteko dvynukų.

Šešerių metų Deividas ir penkerių Povilas eina į amerikiečių darželį, kuriame auklėtojos džiaugiasi pamačiusios vaikus atvežusią įžymybę. Vaikai jau priprato gyventi už Atlanto. Jie puikiai išmoko anglų kalbą, o krepšininko žmona mokosi lietuvių.

„Vaikai Amerikoje apsiprato gana greitai. Labai jais didžiuojuosi. Vaikai labai gražiai auga, yra stiprūs, sveiki, laimingi. Žmona jau truputį šneka lietuviškai, o mano vaikai laisvai bendrauja angliškai. Aš su jais šneku lietuviškai, o vaikai su žmona – angliškai. Dabar norisi, jog jie neužmirštų lietuvių kalbos“, - kalbėjo „Big Z“ amerikiečių pravardžiuojamas lietuvis.

Užtrenkė duris į rinktinę

Žydrūnas Ilgauskas rodė didelį norą žaisti Lietuvos rinktinėje prieš 2008 metų Pekino olimpiadą. Tada aukštaūgio svajonę apsivilkti nacionalinės rinktinės marškinėlius sužlugdė NBA ir pats „Cavaliers" klubas. Amerikiečiai nesutiko krepšininko išleisti į Lietuvos rinktinę net po to, kai pavyko rasti draudikus, kurie apsiėmė apdrausti Ž.Ilgauską jų reikalaujama 22 mln. dolerių suma.

Nors buvo tikimasi karjeros saulėlydyje Ž. Ilgauską dar išvysti žaidžiant Lietuvos rinktinėje šių metų rudenį mūsų šalyje vyksiančiame Europos vyrų krepšinio čempionate, po praėjusią savaitę vykusio pokalbio su krepšininku Čikagos „United centre“ arenoje, tapo aišku, kad ir šios Lietuvos krepšinio gerbėjų viltys išblėso.

„Rinktinę man tikrai reikia pamiršti. Lietuvos rinktinei esu per senas. Kam juokinti žmones, tegu žaidžia jaunesni. Yra kam žaisti ir be manęs“ – su šypsena porino Ž. Ilgauskas. Krepšininkas apgailestavo, kad šių metų rudenį jam nepavyks atvykti į Lietuvą palaikyti mūsų šalies rinktinės artėjančiame Europos vyrų krepšinio čempionate.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko