Gimtadienio šventė - po istorinės pergalės: R.Berankis Vimbldone įveikė australą C.Ballą ir kitame etape kovos su 30 pasaulio rakete (nuotraukos)

1/23
Teksto dydis:

Ričardas Berankis iškovojo istorinę pergalę. Pirmadienį 20-ąjį gimtadienį švenčiantis Lietuvos tenisininkas pirmajame prestižinio Vimbldono turnyro etape susitiko su tenisininku iš Australijos Carstenu Ballu ir jį nugalėjo 6:2, 6:0, 3:6, 7:6 (7-5). Susitikimas truko daugiau nei dvi valandas.

Lietuvis ATP reitinge užima 156 vietą, C.Ballas - 134-ąją.

R.Berankis kitame etape susitiks su 28 metų ispanu Feliciano Lopezu (ATP-30), kuris pirmajame etape 7:6 (7-2), 3:6, 6:2, 3:6 nugalėjo 22-ejų amerikietį Jesse Levine'ą (ATP-115).

***

Nors pirmasis setas prasidėjo australo padavimu, Lietuvos tenisininko tai nesutrikdė - laimėjo du geimus iš eilės ir išsiveržė į priekį 2:0.

Trečiajame geime C.Ballas iškovojo tašką, tačiau jo varžovas iš Lietuvos netrukus atsakė trigubu kirčiu ir padidino pranašumą 5:1. Kone 20 centimetrų aukštesnis australas dar bandė atsitiesti ir laimėjo savo padavimo geimą 5:2. Po to lietuvis tarsi nušlavė C.Ballą 40-0 ir laimėjo setą 6:2.

Antrojo seto pradžioje R.Berankis vėl laimėjo priešininko padavimą, per savąjį neturėjo vargo ir diktavo ritmą. Australas toliau negalėjo atsigauti, klydo ir atrodė sutrikęs. C.Ballas antrame sete visiškai nesugebėjo pasinaudoti savo padavimais ir pralaimėjo 5:0.

Šeštame antro seto geime australas bandė užmegzti intrigėlę (40-40), bet lietuvis nepasidavė - setą laimėjo „sausai“ 6:0. 

C.Ballas trečiajame sete parodė, kad R.Berankiui atsipalaiduoti nederėtų - laimėjo pirmą geimą (40-15). Lietuvis išlyginti rezultatą galėjo per savo padavimą, proga pasinaudojo 1:1, bet po to vėl atsiliko 1:2.

R.Berankio gerbėjai liūdnai atsiduso, kai tenisininkas nesugebėjo išlaikyti pranašumo per savo padavimą, leido varžovui pasivyti - pralaimėjo ketvirtą, po to ir penktą geimus 1:4.

Vėliau Lietuvos sportininkas gerai išnaudojo savo padavimo teisę, nors perimti iniciatyvos nepavyko 3:6. Todėl R.Berankiui teko vyti šalin mintis apie gimtadienio vakarėlį ir nusiteikti kovai.

Ketvirtasis setas prasidėjo lietuvio padavimu ir tašku 1:0. Australas neatsiliko ir per trečią, penktą geimus net bandė „nugvelbti“ tašką, kai lietuvis padavinėjo. Vis dėlto Ričardas atsilaikė 3:2.

Kova ketvirtame sete vyko taškas į tašką 6:6.

Tačiau puikiai pradėjęs „tiebreak'ą“ lietuvis laimėjo 7-5 iš iškovojo pirmą pergalę Vimbldono turnyre Londone.

Patekęs į pagrindines varžybas R.Berankis užsitikrino 11 tūkst. 250 svarų sterlingų čekį ir 25 ATP reitingo taškus.

Patekęs į antrąjį turnyro ratą, lietuvis iškovojo 18 tūkst. 750 svarų sterlingų ir 70 ATP reitingo taškų.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko