Istorinis žingsnis: R.Berankis pirmą kartą pateko į Vimbldono turnyrą (nuotraukos)

1/15
Teksto dydis:

Ričardas Berankis atvėrė naują Lietuvos teniso istorijos puslapį. Birželio 21 dieną 20-ąjį gimtadienį švęsiantis pajėgiausias Lietuvos tenisininkas pirmą kartą savo karjeroje kovos "Grand Slam" turnyre.

Lietuvis, ATP reitinge užimantis 155 vietą, lemiamame - trečiajame - Vimbldono atrankos varžybų etape 7:5, 6:1, 6:3 nugalėjo 30 metų ispaną Santiago Venturą (ATP-129) ir pateko į pagrindinį turnyrą.

Įveikęs atrankos barjerą, R.Berankis pelnė 25 ATP reitingo taškus. Dar 10 reitingo taškų ir 11 250 svarų (apie 46 500 litų) premija lietuviui atiteks už dalyvavimą pagrindinių varžybų pirmajame rate.

"Ričardas kontroliavo situaciją nuo pat pradžių, buvo labai geri pirmi padavimai ir net minties nebuvo, jog jis gali pralaimėti. Šiuo metu jis yra puikios formos, o ant žolės žaidžia labai gerai. Jeigu burtai nelems pirmųjų penkių pagal reitingą žaidėjų, visi varžovai su juo turės vargo", - sakė R.Berankio treneris Remigijus Balžekas.

Pagrindinių Vimbldono varžybų burtai bus traukiami penktadienį 12 val. Lietuvos laiku.

***

Pirmasis setas prasidėjo S.Venturos padavimu - ispanas po daugiau nei 10 minučių trukusio geimo išpešė tašką. Tačiau kojas apšilęs lietuvis įsižaidė ir laimėjo tris geimus iš eilės 3:1.

Ispanijos tenisininkas sušvelnino skirtumą laimėdamas savo padavimą, tačiau lietuvis taip pat nesnaudė - prisidėjo dar vieną tašką ir pirmavo 4:2. Bet patyręs ispanas susitelkė - laimėjo tris setus ir išsiveržė į priekį 5:4.

R.Berankis taip pat nenusileido - dešimtajame geime laimėjo savo padavimą, o vienuoliktajame, net ir atsilikinėdamas 0:30, sugebėjo iškovoti tašką ir vėl išsiveržti į priekį 6:5. Pagavęs bangą lietuvis iškovojo dar tašką ir laimėjo setą 7:5.

Nors antrasis setas prasidėjo Ispanijos tenisininko padavimu, lietuvio tai netrikdė - jis žaibiškai laimėjo du geimus ir pirmavo 2:0.

S.Ventura pagaliau laimėjo savo padavimą, tačiau lietuvis galingai kirto atgal - sugebėjo laimėti keturis geimus iš eilės ir antrajame sete parbloškė varžovą 6:1.

Trečiojo seto pradžioje tenisininkai neįteikinėjo vienas kitam dovanų ir laimėdavo savo padavimus. Ypač atkakli kova užvirė ketvirtajame geime, paduodant ispanui, kai varžovai dėl taško kovojo beveik 15 minučių.

Atkakli kova, regis, išsekino ispaną - R.Berankis laimėjo tris geimus iš eilės ir priartėjo prie pergalės 5:2. Nors S.Ventura sugebėjo iškovoti tašką, Lietuvos tenisininkas padėjo tašką - laimėjo setą 6:3 ir kelialapį į pagrindinį Vimbldono turnyrą.

Pirmajame kvalifikacinių varžybų etape lietuvis be didesnio vargo 6:3, 6:2 nugalėjo 239 vietą reitinge turintį amerikietį Ryaną Harrisoną, o antrajame - 7:5, 6:3 - britą Danielį Evansą (ATP-326).

Pagrindinis Vimbldono turnyras prasidės birželio 21 dieną. Bendras Vimbldono teniso turnyro prizų fondas - 13,725 mln. svarų sterlingų.

Pritrūkdavo vieno žingsnio

2008 metų atvirojo JAV čempionato („US Open“) ir šių metų atvirojo Prancūzijos čempionato („French Open“) atrankos varžybose R.Berankis įveikė po du varžovus, lemiamame - trečiajame - etape suklupdavo.

Iki šiol R.Berankis buvo dalyvavęs „Grand Slam“ turnyrų jaunių (iki 18 metų) varžybose. 2007 metais lietuvis tapo atvirojo JAV čempionato („US Open“) jaunių varžybų nugalėtoju. Tais pačiais metais jis pasiekė atvirojo Australijos čempionato („Australian Open“) ir Vimbldono jaunių turnyrų pusfinalius, o „French Open“ varžybose nukeliavo iki ketvirtfinalio.