BBL finale - Ch.Eidsono krepšinio šou ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergalė prieš Kauno „Žalgirį“ 97:74 (nuotraukos, žaidėjų komentarai, 8 video)

1/49
Teksto dydis:

Baltijos krepšinio lygos finalas prasidėjo Ch.Eidsono krepšinio fiesta, o baigėsi Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkų triumfo šokiu. Naudingiausiu finalo žaidėju tapęs universalusis amerikietis pelnė net 41 tašką, atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir įteikė savo ekipai dar vieną, jau ketvirtąjį sezono trofėjų - Vilniaus "Lietuvos rytas" turnyro finale 97:74 (26:25, 26:24, 22:6, 23:19) sutriuškino Kauno "Žalgirį" ir iškovojo BBL taurę.

Vilniečiai BBL finale triumfavo trečiąjį kartą per penkerius metus. Videonaujienose žiūrėkite "Lietuvos ryto" triumfo akimirkas.

Taip pat žiūrėkite vilniečių pergalės džiaugsmą rūbinėje.

Be žvalgybos ir didesnių įžangų abiejų komandų žaidėjai pradėjo taiklių metimų fiestą, kurios pradžioje geriau sekėsi kauniečiams - 23:13. Tačiau Vilniaus krepšininkai galėjo pasikliauti neįtikėtinai žaidusiu Ch.Eidsonu, kuris per pirmąjį kėlinį surinko 17 iš 26 komandos taškų.Savo lyderį turėjo ir "Žalgiris" - kaip ir rungtynėse su Tartu "Rock", retai pramesdavo D.Šalenga (15 taškų per du kėlinius).

Prie fantastišką žaidimą demonstravusio Ch.Eidsono narsiai prisidėjo M.Lukauskis, po kurio dviejų tritaškių vilniečiai truktelėjo į priekį (46:40), o kėlinį laimėjo 3 taškais (52:49).

Lemiamu tapo trečiasis kėlinys, per kurias vilniečių gynybos supančioti "Žalgirio" krepšininkai per 10 minučių pelnė vos 6 taškus, praleido 22 ir paskandino dar vieną viltį iškovoti pirmąjį sezono trofėjų - po trečiojo kėlinio 55:74. Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu.

Įspūdingos Vilniaus "Lietuvos ryto" pergalės kalviu tapęs Ch.Eidsonas per 35 žaidimo minutes pataikė 12 dvitaškių iš 14, 4 tritaškius iš 6, 5 baudų metimus iš 6, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.  M.Lukauskis surinko 14 taškų, M.Petravičius - 13.

Kauno komandai D.Šalenga įmetė 26 taškus, P.Jankūnas - 11, T.Klimavičius (9 atk. kam.) - 10.

Videonaujienose žiūrėkite rungtynių akimirkas.

***

Sėkmingiau rungtynes pradėjo M.Kalnietis, pataikęs tritaškį. Vėliau pasipylė klaidos - kamuolį prarado Ch.Eidsonas, kitoje aikštės pusėje - M.Kalnietis. Vilniaus komandos puolimo lyderio vaidmens ėmėsi Ch.Eidsonas - taiklus dvitaškis, kitos atakos metu - įspūdingas dėjimas.

Kauniečiai taip pat puolė rezultatyviai - dvitaškį pataikė P.Jankūnas, du tritaškius - D.Šalenga (11:7). "Lietuvos ryto" komandoje nesulaikomas buvo Ch.Eidsonas, tačiau jo varžovų komandoje blykstelėjo E.Žukauskas, pelnęs 4 taškus iš eilės.

Aistros kaito - už ginčus su teisėjais technine pražanga buvo nubaustas Vilniaus komandos puolėjas D.Zavackas. Kauniečiai susikaupę ir užtikrintai rinko taškus - po dar vieno D.Šalengos tritaškio "Žalgiris" įgijo dviženklį pranašumą (21:11).

Traukti komandos draugus iš duobės ėmėsi Ch.Eidsonas, pataikęs tritaškį, o netrukus - elastingu prasiveržimu išmaudęs varžovų gynybą ir pridėjęs dvitaškį su pražanga. Krepšinio šou amerikietis tęsė pasimėgaudamas - po dar vieno jo taiklaus tolimi šūvio komandas skyrė 4 taškai (21:25).

Įspūdingas komandos lyderio žaidimas įkvėpė vilniečius - po du taškus pridėjo M.Anisimovas, A.Jomantas ir "Lietuvos rytas" jau priekyje 26:25.

Ch.Eidsonas per pirmąjį kėlinį surinko net 17 taškų, pramesdamas vos vieną metimą.

Antrąjį kėlinį pradėjo du "Žalgirio" puolėjo T.Klimavičiaus dėjimai (29:26). Tačiau šios rungtynės priklausė Ch.Eidsonui, kuris G.Krapiko vyrų gynybą nubaudė dar 4 taškais (30:29). Varžovai apsikeitė tritaškiais - iššovė D.Šalenga, M.Kalnietis ir M.Lukauskis (35:33).

R.Kurtinaičiui leidus trumpam atsipūsti Ch.Eidsonui, kauniečiai truktelėjo į priekį 38:35, tačiau tik įėjęs į aikštę amerikietis pataikė neįtikėtiną dvitaškį su pražangą ir išlygino rezultatą (38:38).

Milžinišką naštą tempusiam lyderiui ėmėsi talkinti M.Lukauskis, smeigęs du tritaškius (46:40). Kauno komandoje estafetę iš rezultatyviai puolusio D.Šalengos perėmė J.Mačiulis, pelnęs 6 taškus iš eilės (46:48). Jo nesustabdė ir grubus D.Zavacko žaidimas, dėl kurio puolėjas buvo nubaustas ir nesportine pražanga.

Po dviejų kėlinių vilniečiai priekyje 52:49.

Trečiąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo nenuilstantis Ch.Eidsonas, netrukus dvitaškį įsirašė M.Petravičius ir vilniečiai šoktelėjo į priekį 56:49. Kauno krepšininkai per 5 trečiojo kėlinio minutes įmetė vos du taškus, o įsižaidę Vilniaus "Lietuvos ryto" žaidėjai smogė 9 taškai ir įgijo dviženklį pranašumą (61:51).

Kauniečiai pradėjo rinkti baudas puolime - prasižengė P.Jankūnas ir E.Žukauskas, o Ch.Eidsonas toliau tęsė taškų rinkimo maratoną - po tolimo jo šūvio 65:53. "Žalgirio" krachas tęsėsi - puolimas bedantis, gynyba - trapi. Po M.Bjelicos ir D.Zavacko dvitaškių, bei S.Babrausko tritaškio "Lietuvos rytas" pasiekė rekordinę - 19 taškų - persvarą (72:53).

Po trečiosios rungtynių atkarpos - įtikinamas Vilniaus "Lietuvos ryto" pranašumas 74:55.

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai tęsė sėkmingą puolimą - po dar vieno Ch.Eidsono taiklaus šūvio komandas skyrė praraja (80:57). Visiškai nepalūžti komandos narius skatino T.Klimavičiaus dėjimas. Į aukštaūgio prašymą atsiliepė J.Mačiulis, pataikęs tolimą metimą (62:81).

Tačiau kauniečių entuziazmas ir kovingumas blėso taiklių Vilniaus krepšininkų metimų sūkuryje - dar vieną taiklų dvitaškį įsirašė Ch.Eidsonas, po krepšiu kamuolį sugriebė ir taip pat dvitaškį pelnė M.Petravičius (85:62).

Nors D.Šalenga pelnė tritaškį, visas kauniečių pastangas nustelbė Ch.Eidsono rezultatyvių perdavimų ir taiklių metimų lenktynės - amerikietis ir toliau stropiai rinko taškus, dalijo kamuolius komandos draugams - po jo tritaškio ir kitos atakos metu tikslaus perdavimo M.Petravičiui 92:69.

R.Kurtinaičiui pasodinus Ch.Eidsoną ant atsarginių žaidėjų suolelio, vienintelė intriga tapo 100-asis "Lietuvos ryto" taškas.

Galutinis rezultatas 97:74.

Vilniaus "Lietuvos rytas": Ch.Eidsonas (8 rez. perd., 8 atk. kam.) - 41 (12/14 dvit., 4/6 trit., 5/6 baudų), M.Lukauskis - 14, M.Petravičius - 13, M.Bjelica - 8, A.Jomantas (5 per. kam.) - 6, S.Babrauskas - 5, M.Anisimovas - 4, D.Zavackas ir M.Gecevičius po 3. E.Dainys taškų nepelnė, J.Sinica ir L.Brazdauskis nežaidė.

Kauno "Žalgiris": D.Šalenga - 26, P.Jankūnas - 11, T.Klimavičius (9 atk. kam.) - 10, J.Mačiulis (7 atk. kam.) ir M.Kalnietis - po 9, E.Žukauskas - 6, Ž.Janavičius - 3. Š.Vasiliauskas, P.Butkevičius, V.Čižauskas, A.Milaknis ir D.Šilinskis taškų nepelnė.

Mintys po rungtynių:

Vilniaus "Lietuvos ryto" treneris R.Kurtinaitis: "Visas 40 minučių žaidėme puikiai, ypač gynyboje. Kai gerai giniesi, tada lengviau organizuoti atakas, atkovoti daugiau kamuolių. Tačiau šios rungtynės yra istorija. Dabar mums reikia susikoncentruoti kitoms dvikovoms. Mūsų laukia rungtynės su Šiaulių komanda - tikiuosi, kad vyrai yra profesionalai ir sugebės nusiteikti rungtynėms". Videonaujienose žiūrėkite komenatrą.

Naudingiausias finalo žaidėjas, Vilniaus "Lietuvos ryto" lyderis Ch.Eidsonas: "Puikiai prisimenu, kaip praėjusį sezoną Baltijos krepšinio lygos finale paskutinėmis sekundėmis nusileidome "Žalgiriui", todėl šį kartą į aikštę ėjau ypač susikoncentravęs. Po didžiosios pertraukos mes žaidėme taip, kaip norėjome, o varžovai pavargo". Videonaujienose žiūrėkite šį komentarą.

Vilniaus "Lietuvos ryto" kapitonas S.Babrauskas: "Praėjusį sezoną visus titulus susišlavė Kauno "Žalgiris", šį sezoną tai padarysime mes. Iki galutinio tikslo trūksta tik vieno titulo". Videonaujienose žiūrėkite šį komentarą. Vilniaus "Lietuvos ryto" aukštaūgis M.Petravičius: "Nesitikėjau, kad tokiu rezultatu baigsis rungtynės. Nors rezultatas gali liudyti nesunkią mūsų pergalę, taip nebuvo. Varžovai iki pat rungtynių pabaigos ieškojo plyšių mūsų gynyboje ir kovojo. Bet mes jautėme žaidimą ir pelnytai laimėjome. Tačiau šį mūsų pergalė anaiptol dar nereiškia, kad LKL finalo serijoje jau viskas aišku". Videonaujienose žiūrėkite žaidėjų komentarus po rungtynių.

Kauno "Žalgirio" strategas G.Krapikas: "Antrojoje pusėje tiesiog neturėjome jokių galimybių laimėti rungtynes. Pradžioje susitikimo mūsų pagrindiniai žaidėjai dar tempė rungtynes, tačiau mūsų aukštaūgiai antrosiose rungtynėse iš eilės nesugebėjo gerai sužaisti. Pusfinalyje mums pavyko laimėti, tai šiandien gero aukštaūgių žaidimo pritrūko. Ch.Eidsonas šiandien darė, ką norėjo - jo sulaikyti buvo neįmanoma". Videonaujienose žiūrėkite šį komentarą. Kauno "Žalgirio" kapitonas P.Jankūnas: "Leidome Ch.Eidsonui pagauti žaidimą ir pačioje rungtynių pradžioje įmesti pirmuosius metimus. O vėliau jis pradėjo savo "fantastiką". Dabar visas jėgas mesime LKL finalams. Žinoma, iki jų dar reikia iškovoti vieną pergalę, bet mes jau apie juos galvojame. "Lietuvos rytui" finalo serijoje nebus lengva, nes mes gerai žaidžiame ir savo aikštėje, ir "Siemens" arenoje. O tas klaidas, kurias padarėme šios dienos rungtynėse, būtinai ištaisysime".

Kauno "Žalgirio" gynėjas M.Kalnietis: "Reikia pripažinti, kad "Lietuvos rytas" šį kartą žaidė įspūdingai ir reikia su tuo jos pasveikinti. Tačiau šį puslapį reikia užversti ir pradėti naują. Telksime jėgas LKL finalams".

Kauno "Žalgirio" gynėjas D.Šalenga: "Atrodo, kad ne visi žaidėjai rungtynėms atidavė ne visus 100 procentų jėgų. O kai neatiduoti rungtynėms visų jėgų, iškovoti pergalę labai sunku".

Vilniečiai pusfinalyje 85:76 nugalėjo Rygos ASK, o Kauno „Žalgiris“ 83:74 parklupdė Tartu „Rock“ ekipą.

Anksčiau už komandas santykius aiškintis pradėjo aistruoliai - Tartu mieste susikibo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ aistruoliai.